Семінар «Основи STEM-освіти. Сучасні технології для реалізації дослідницького підходу» в рамках міжнародного проекту MoPED

12_05_seminar_MoPED04

Dec 05, 19

В рамках міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP в Київському університеті імені Бориса Грінченка 5 грудня 2019 року відбувся семінар «Основи STEM-освіти. Сучасні технології для реалізації дослідницького підходу» для вчителів, заступників директорів та директорів закладів середньої освіти м.Києва. Семінар був проведений кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри комп’ютерних наук і математики Вембер Вікторією Павлівною.

В ході семінару учасники ознайомилися особливостями сучасного освітнього тренду STEM/STEAM-освіта, перевагами STEM-підходу, з моделлю реалізації технології дослідницького навчання (Inquiry Based Learning), та засобами для її підтримки. Учасники семінару ознайомилися зі структурою екосистеми Go-Lab, до складу якої входять портал Go-Lab, що містить перелік доступних віртуальних лабораторій, додатків, які можуть бути використані при створенні дослідницьких навчальних просторів, набір доступних до використання дослідницьких просторів тощо. Було продемонстровано особливості пошуку віртуальних лабораторій на сайті Phet.colorado.edu. Значна увага була приділена ознайомленню з платформою для створення дослідницьких навчальних просторів Graasp. Було розглянуто особливості створення та використання дослідницьких навчальних просторів – Inquiry Learning Spaces (ILS) за допомогою інструментарію платформи Graasp.